„Bezpieczne Ferie 2019” w powiecie włoszczowskim

Policjanci powiatu włoszczowskiego podsumowali działania „Bezpieczne Ferie 2019”. Nad bezpiecznym dotarciem podróżujących do celu czuwali policjanci ruchu drogowego, których wspierali funkcjonariusze innych pionów. Mundurowi łącznie przeprowadzili ponad 600 kontroli pojazdów.

Ferie zimowe w powiecie włoszczowskim dobiegły końca. Podczas działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na m.in. autokary przewożące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Głównym zadaniem policjantów była kontrola stanu trzeźwości, stanu technicznego pojazdów, dokumentów uprawniających do przewozu osób oraz obowiązkowego wyposażenia. W trakcie ferii mundurowi przeprowadzili blisko 600 kontroli drogowych. W tym okresie na terenie powiatu odnotowano 16 kolizji, nie doszło jednak do żadnego wypadku. Włoszczowscy policjanci przeprowadzili ponad 4000 kontroli stanu trzeźwości i zatrzymali 9 kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą będąc pod wpływem alkoholu.

Policjanci poza działaniami ukierunkowanymi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, czuwali nad bezpiecznym wypoczynkiem dzieci i młodzieży oraz prowadzili spotkania profilaktyczne w szkołach oraz bibliotekach znajdujących się na terenie naszego powiatu. W szkołach gdzie odbywały się zimowiska policjanci przeprowadzali turnieje o „Puchar Dzielnicowego” w tenisie stołowym oraz w siatkówce. Funkcjonariusze podczas spotkań przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas ferii zimowych oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.   

Opr. MJ

Źródło: KPP we Włoszczowie

Powrót na górę strony