Ciężarówką na „podwójnym gazie”

Włoszczowscy policjanci podczas dzisiejszych działań „Trzeźwy poranek” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem ciężarowym volvo. Po sprawdzeniu okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna w organizmie miał blisko pół promila alkoholu. W trakcie działań mundurowi sprawdzili trzeźwość niemal 800 kierujących.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych na włoszczowskich drogach policjanci prowadzili  działania „Trzeźwy poranek”. Mundurowi podczas kontroli, sprawdzili trzeźwość niemal 800 kierujących. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem ciężarowym volvo, który zdecydował się wsiąść za kierownicą swojego pojazdu po wcześniejszym spożyciu alkoholu. 40 –latek z powiatu włoszczowskiego miał organizmie niemal pół promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a  za swój czyn będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i trzeźwość za kierownicą.

Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

-zmniejsza szybkość reakcji – wydłuża się czas reakcji (np. hamowania) w przypadku dostrzeżenia niebezpieczeństwa,
-ogranicza pole widzenia – zawęża normalne pole widzenia,
-powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
-powoduje pogorszenie wzroku – problem z dostrzeżeniem szczegółów, świateł, znaków, pieszych i innych przeszkód,
-powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
-powoduje rozproszenie uwagi- dłuższe spostrzeganie oraz senność.

Opr. MJ

Źródło: KPP we Włoszczowie

Powrót na górę strony