Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - czerwiec 2015

Wczoraj na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania, w których szczególną uwagę zwracali na niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści. Nadrzędnym celem akcji przeprowadzanej systematycznie przez funkcjonariuszy, jest poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków. Ma ona także uświadomić niechronionym uczestnikom ruchu drogowego zagrożenia, jakie mogą wystąpić, gdy nie zastosują się do przepisów prawa.

W trakcie całego dnia policjanci ujawnili 264 wykroczenia, których dopuścili się piesi i kierujący rowerami. Głownie nieprawidłowości przez nich popełniane polegały na niedostosowaniu się do sygnalizacji świetlnej, przechodzeniu w miejscach niedozwolonych, czy jeździe wzdłuż przejść dla pieszych.

Zadania  realizowane przez funkcjonariuszy mają na celu uświadomienie do czego prowadzi ignorowanie własnego bezpieczeństwa. Zaniedbania z tym związane są częstym powodem wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów.


Pamiętajmy, że będąc niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, zwracajmy szczególną  uwagę na sygnalizację świetlną, stosujmy się do znaków i sygnałów drogowych. Po zmierzchu nośmy elementy odblaskowe, wyposażmy rowery w oświetlenie i dajmy szanse kierowcy, aby w porę nas zauważył. Pieszy i rowerzysta w zderzeniu z pojazdem nie ma żadnych szans.


Opr. KSz/MT
Źródło: WRD KMP w Kielcach

Powrót na górę strony