Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Prędkość” na świętokrzyskich drogach

Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci garnizonu świętokrzyskiego przeprowadzili wzmożone działania na pod nazwą „prędkość”. W ciągu ośmiu godzin funkcjonariusze ujawnili 375 wykroczeń w związku z przekroczeniem prędkości. Natomiast 22 kierujących musiało czasowo pożegnać się z prawem jazdy.

Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków na naszych drogach. Dlatego wczoraj od 4: 00 funkcjonariusze Wydziałów Ruchu Drogowego z terenu całego województwa prowadzili działania pod nazwą „prędkość”. Były one ukierunkowanie na zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Policjanci w szczególny sposób przyglądali się poczynaniom kierujących, którzy popełniali rażące wykroczenia oraz przekraczali dozwoloną prędkość.     

W ciągu 8 godzin mundurowi ujawnili 375 wykroczeń w związku z jej przekroczeniem. Spośród czego 22 kierujących musiało czasowo pożegnać się ze swoim prawem jazdy. Jedną z takich osób był 31 - letni kierujący pojazdem Peugeot, który przed godziną 6:00 w miejscowości Radkowice w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km/h. Natomiast niechlubną rekordzistką w tym zakresie okazała się 42–letnia kierująca Seatem. Kobieta została zatrzymana do kontroli przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.  Na drodze gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h poruszała się z prędkością blisko 110 km/h.  

W takcie prowadzonych działań nie doszło do żadnego wypadku bądź kolizji. Mundurowi skontrolowali w sumie 573 samochody, gdzie w 345 przypadkach kierujący zostali ukarani mandatami karnymi.   

Przypominamy!

Kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczający dozwolona prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.38 MB)

Powrót na górę strony