TRUCK i BUS - podsumowanie akcji

Wczoraj na drogach powiatu włoszczowskiego, podobnie jak na terenie całego naszego województwa policjanci przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą „TRUCK i BUS”, która skierowana była głównie do kierowców pojazdów ciężarowych oraz przewoźników wykonujących transport osób.

Głównym celem wczorajszych działań  „TRUCK i BUS” było przeciwdziałanie wszelkim naruszeniom przepisów ruchu drogowego oraz ustawy o transporcie drogowym przez kierowców pojazdów ciężarowych, jak również przewoźników wykonujących transport osób. Policjanci w trakcie kontroli sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty w ramach wykonywanego przewozu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na niedostosowanie się przez kierujących do obowiązującego czasu pracy, niekorzystanie z przerw w trakcie jazdy oraz warunki i ilość przewożonych pasażerów w pojazdach.

W efekcie prowadzonej akcji włoszczowscy policjanci skontrolowali 22 pojazdy, w tym 14 kierujących pojazdami ciężarowymi. Stróże prawa nałożyli łącznie 7 mandatów karnych za popełnione wykroczenia. 2 kierujących zostało pouczonych. Policjanci zatrzymali również 2 dowody rejestracyjne i 1 prawo jazdy.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa na drogach, policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje.

Powrót na górę strony