Podsumowanie działań ,,Bezpieczny weekend – ostatni weekend wakacji”

W trakcie minionego weekendu - od piątku 28 czerwca do niedzieli 30 sierpnia br. włącznie – świętokrzyscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Bezpieczny Weekend”. W tym okresie na drogach powiatu włoszczowskiego doszło do jednej kolizji. Mundurowi zatrzymali również 6 kierujących, którzy kierowali pojazdami po alkoholu.

Policyjne działania „Bezpieczny Weekend” rozpoczęły się w piątek od godziny 6.00 i trwały do niedzieli do godziny 24.00. Na drogach województwa świętokrzyskiego doszło do 19 wypadków drogowych, w których niestety była jedna ofiara śmiertelna, a 18 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 56 nietrzeźwych kierujących.

Na terenie powiatu włoszczowskiego doszło do jednej kolizji. Mundurowi zatrzymali również 6 kierujących, którzy  kierowali pojazdami po alkoholu.

Policjanci podczas prowadzonych kontroli sprawdzali trzeźwość kierujących, prędkość z jaką poruszali się swoimi pojazdami, stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci oraz to, czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania.

Powrót na górę strony