Profilaktyka

Rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze

Wczoraj włoszczowscy policjanci przeprowadzili spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi w trakcie prelekcji zaprezentowali również filmy profilaktyczne „Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze” oraz „Eksperyment”.

Wczoraj mundurowi z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie spotkali się z uczniami jednej z włoszczowskich szkół ponadgimnazjalnych, z którymi rozmawiali na temat bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci poruszyli tematy dotyczące zarówno bezpieczeństwa kierujących, pasażerów, jak również pieszych. Mundurowi przypomnieli słuchaczom o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas podróży samochodem, o elementach odblaskowych, w jakie powinien być wyposażony pieszy oraz o konsekwencjach prawnych i społecznych związanych z kierowaniem samochodem po alkoholu.

Na zakończenie policjanci zaprezentowali uczniom filmy „Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze” oraz „Eksperyment”. Przedstawiają ona dramatyczne skutki wypadków drogowych, zaistniałych na terenie województwa świętokrzyskiego, a także wpływ alkoholu na świadomość i reakcje kierującego podczas jazdy samochodem.

Powrót na górę strony