Profilaktyka

„Wypadki na drogach – porozmawiajmy”

„Wypadki na drogach - porozmawiajmy” - pod takim hasłem odbyło się spotkanie z uczniami w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie, w którym uczestniczył m.in. funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była widoczność w ruchu drogowym.

Już po raz piąty organizowana jest ogólnopolska akcja pod hasłem „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była widoczność w ruchu drogowym. W ramach tych działań w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie odbyło się spotkanie z uczniami, w którym uczestniczył mł. asp. Karol Bator z Komedy Powiatowej Policji we Włoszczowie.

Funkcjonariusz przypomniał uczniom najważniejsze przepisy wynikające z Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, w tym o obowiązku używania przez pieszych elementów odblaskowych. Uczniowie mieli okazję obejrzeć filmy obrazujące przyczyny powstawania wypadków oraz pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolnym koordynatorem akcji był nauczyciel Pan Marcin Sztuka.

Powrót na górę strony