Profilaktyka

Z licealistami rozmawiali o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo na drodze, a także zagrożenia związane z dopalaczami i alkoholem to tematy, na które z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie rozmawiał asp. Karol Bator. Licealiści obejrzeli film pt. „To był wypadek”, a także otrzymali opaski odblaskowe zakupione w ramach kampanii „Nie trać życia dla alkoholu”.

Niestety codziennie na drogach całego kraju dochodzi do wypadków drogowych, których sprawcami są nie tylko kierujący pojazdami, ale również piesi. Włoszczowscy policjanci podczas spotkań prowadzonych w szkołach rozmawiają z młodzieżą o bezpieczeństwie na drodze.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusz spotkał się z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie. Przypomniał słuchaczom, że najczęściej przyczyną zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, brawura, czy też jazda po alkoholu. Policjant zwrócił również uwagę na bezpieczeństwo pieszych, na używanie elementów odblaskowych, a także na zagrożenia związane z dopalaczami i alkoholem.

Na zakończenie uczniowie obejrzeli film „To był wypadek”,  a także otrzymali opaski odblaskowe zakupione przez Urząd Gminy we Włoszczowie w ramach kampanii „Nie trać życia dla alkoholu”.

  • Spotkanie w szkole
  • Spotkanie w szkole
  • Spotkanie w szkole
Powrót na górę strony