Profilaktyka

Zwyciężyli w Wojewódzkim Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W Zespole Szkół w Bilczy rozegrano wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zmaganiach wzięły udział 23 najlepsze drużyny wyłonione z eliminacji powiatowych. Zwycięzcami finału wojewódzkiego zarówno w kategorii szkół gimnazjalnych, jak i podstawowych zostali uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie.Opiekunem drużyny z ramienia włoszczowskiej komendy był st. asp Dariusz Nowak.

Zawodnicy pod okiem sędziego głównego mł. asp. Roberta Nygi z WRD KWP w Kielcach, rywalizowali w konkurencjach: rozwiązywania testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego, jazdy na rowerze po torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 we Włoszczowie. Laur pierwszeństwa w turnieju dla szkół gimnazjalnych przypadł także uczniom z Włoszczowy reprezentujących Publiczne Gimnazjum Nr 1. Zwycięskie  drużyny będą  reprezentować nasze województwo na  szczeblu ogólnopolskim turnieju, który rozegrany zostanie w dniach 12-14 czerwca 2017 roku w Nidzicy na terenie województwa warmińsko- mazurskiego.

Wszyscy uczestnicy eliminacji wojewódzkich otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów eliminacji. Upominki i puchary w imieniu Komendanta Wojewódzkiego wręczył nagrodzonym uczniom kom. Tomasz Janik zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach. W podziękowaniu za wsparcie organizacyjne turnieju przekazał on także na ręce Pani Dyrektor Zespołu Szkół  w Bilczy okolicznościowy grawerton.  W trakcie uroczystości wyróżniono troje naszych policjantów odznakami honorowymi Polskiego Związku Motorowego- podinsp. Tomasza Sołtysika Naczelnika WRD KWP,  podinsp. Annę Zielińską- Brudek oraz podkom. Artura Putowskiego.

Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony