Profilaktyka

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Do szkoły z Koziołkiem Spoko

Rozpoczął się rok szkolny, dlatego na terenie powiatu włoszczowskiego prowadzona jest akcja prewencyjno – edukacyjna, związana z poprawą bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Włoszczowscy policjanci zaczęli od podstaw, propagując zasady bezpiecznego poruszania się po drogach wśród najmłodszych - pierwszoklasistów, rozpoczynających edukację szkolną.

Z pierwszoklasistami ze szkół z Moskorzewa, Krasocina, Brygidowa i Włoszczowy spotkali się dzielnicowy z  Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie wspierani przez maskotkę świętokrzyskiej policji Koziołka Spoko.

Mundurowi uczyli najmłodszych, jak należy zachowywać się na drodze, aby bezpiecznie przemierzać drogę z domu do szkoły i z powrotem. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie bezpiecznie należy przechodzić przez jezdnię i jak mamy poruszać się po drodze, gdy nie ma chodnika. Policjanci przypomnieli, jak ważne dla bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych nie tylko przez dzieci, ale również przez dorosłych. 

Po przekazanej wiedzy teoretycznej pierwszoklasiści wraz z policjantem i z maskotką świętokrzyskiej policji Koziołkiem Spoko udali się na przejście dla pieszych, gdzie w sposób praktyczny zaprezentowali nabyte umiejętności.

  • Policjant i pierwszoklasiści na przejściu dla pieszych
  • Spotkanie z uczniami
  • Policjant i pierwszoklasiści na przejściu dla pieszych
Powrót na górę strony