Profilaktyka

Lekcje dla rodziców

Niecodzienny przebieg miały wywiadówki w szkołach w Koniecznie i we Włoszczowie, gdyż oprócz nauczycieli uczestniczyli w nich policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Funkcjonariusze podczas spotkania z rodzicami omówili zagrożenia związane z piciem alkoholu i zażywaniem narkotyków przez osoby małoletnie oraz temat bezpieczeństwa na drodze. Zaprezentowali również film Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze”.

Z rodzicami uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Koniecznie spotkali się włoszczowscy dzielnicowi. Policjanci podczas spotkania w Koniecznie rozmawiali z uczestnikami na temat bezpieczeństwa na drodze. Funkcjonariusze omówili najistotniejsze przepisy wynikające z Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym  dotyczące pieszych, w tym nowy przepis wprowadzający obowiązek używania elementów odblaskowych. Policjanci zaprezentowali również film  „Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze”, który ukazuje dramatyczne skutki wypadków drogowych, zaistniałych na terenie województwa świętokrzyskiego.

 W szkole we Włoszczowie mundurowi z rodzicami rozmawiali na temat zagrożeń związanych z piciem alkoholu oraz zażywaniem narkotyków i dopalaczy przez osoby małoletnie. Policjanci przypomnieli również o odpowiedzialności nieletnich za popełnianie czyny karalne w myśl Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Powrót na górę strony