Profilaktyka

Najważniejsze bezpieczeństwo

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie w ramach działań profilaktycznych pn. „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedził pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Komornikach i rozmawiał z nimi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

Najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Komornikach odwiedził asp. Rafał Tomczyk, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Głównym tematem spotkania policjanta z dziećmi było bezpieczeństwo na drodze. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy bezpiecznie korzystać z drogi, gdy nie ma chodnika oraz jak należy się zachować podczas przechodzenia przez ulicę w miejscach, gdzie nie ma przejść dla pieszych. Dzielnicowy przypomniał o używaniu elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze po zmierzchu. Nie tylko dzieci mają taki obowiązek, ale również osoby dorosłe.

Po części teoretycznej pierwszoklasiści wspólnie z policjantem i w towarzyskie Koziołka Spoko, maskotki świętokrzyskiej policji uczyli się przechodzić przez ulicę na „pasach”, które znajdują się przed budynkiem szkoły.

Powrót na górę strony